+48 574 109 227 | sklep@adgarden.pl | DARMOWA DOSTAWA OD 199 zł!! | Na pierwsze zakupy - 10% zniżki!

tresc menu kurtynowego

Jak wyklejać?

Do wszystkich tych, którzy zaczynają swoją przygodę z AdGarden: Wiemy, nowe doświadczenia mogą być nieco przytłaczające. Cóż, nie bójcie się. Oto kilka porad i wskazówek, aby magia świata AdGarden zadziałała. Wkrótce będziesz mistrzem montażu AdGarden ... ...i wracał po więcej.

 

JAK WYKLEJAĆ NAKLEJKI ŚCIENNE?

1. PRZYGOTUJ POWIERZCHNIĘ Przygotowanie powierzchni pod naklejkę ścienną

Aby wykleić AdGarden powierzchnia musi być gładka, czysta i sucha. Aby zapewnić taką czystość, weź suchą szmatkę i szybko przetrzyj powierzchnię, na którą będziesz montował naklejki AdGarden. Nie zapomnij, o pajęczynie w rogu.
* Świeżo malowanym ścianom daj odetchnąć przez 2 tygodnie – aby farba dokładnie wyschła. Wiemy ... to wymaga cierpliwości, ale lepsze to, niż naklejać naklejki na wilgotną ścianę. Przy farbach z duża ilością lateksu lub przy farbach zmywalnych – musisz uzbroić się w cierpliwość – naklejki trochę trudniej się wykleja – w pierwszych dniach po aplikacji klej nie jest tak mocno związany z podłożem jak na zwykłej ścianie pomalowanej farbą akrylową. W każdej przesyłce są próbne naklejki – które możesz wykorzystać do sprawdzenia ściany. Zawsze też możesz zamówić u nas najpierw próbkę (kliknij -  wzorniki i akcesoria)  i wykonać testy – czy twoja ściana lubi się z naszymi naklejkami.

Planowanie umieszczenia naklejki na ścianie2. ZAPLANUJ SWÓJ WŁASNY PROJEKT

Aby uniknąć wyrzutów sumienia projektanta, przyczep tymczasowo naklejki na swojej powierzchni przed odklejeniem podkładu. Krok do tyłu i podziwiaj. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, zacznij wyklejać.
* W zależności od wzoru, będziesz można wyciąć poszczególne elementy naklejek i poukładać je jak mozaikę – dzięki temu masz pełną swobodę w kreowaniu ostatecznego i niepowtarzalnego wyglądu naklejki.

Przygotowanie naklejki ściennej - dociskanie folii transportowej3. DOCISKANIE

Teraz nadszedł czas, aby docisnąć swoją naklejkę do folii transferowej. W tym celu należy położyć swój projekt na twardej powierzchni, grafiką skierowaną w dół. Mocno dociśnij całą folię transportową – wykorzystaj swoją dłoń, zwinięty ręcznik papierowy, starą kartę kredytową czy też profesjonalną raklę monterską, którą możesz kupić u nas w sklepie (link). Nie wahaj się - daj naklejce porządny wycisk!

Odklejenie kawałka folii trasportowej od naklejki4. ROLUJ-ODCIĄGNIJ

Zacznij w jednym rogu i powoli odklej papierowy podkład z naklejki. Zrób to delikatnie - jeśli naklejka zostanie na papierze - wróć i doklej ją spowrotem.
* Niektóre skomplikowane wzory mogą chcieć trzymać się podłoża, po prostu przestań odklejać podkład, cofnij się nieco i dociśnij naklejkę AdGarden znów do folii transportowej.

Klejenie naklejki na ścianę5. NAKLEJ!

Niech Twe ręce opanuje spokój! Przytrzymaj dwa rogi taśmy transferowej (z naklejką, oczywiście) i przyklej na wybraną powierzchnię. Najpierw dociśnij górną krawędź, aby uniknąć zmarszczek i bąbelków, kontynuuj wygładzenie naklejki w dół.
* Poproś drugą osobę o pomoc jeśli naklejka jest większa niż Twoje możliwości.

Oderwanie folii transportowej od naklejonej naklejki6. ROLUJ-ODCIĄGNIJ - SEQUEL

Teraz, gdy już nakleiłeś Twoją grafikę, nadszedł czas, aby usunąć folię transferową. Zacznij w jednym rogu i powoli roluj wzdłuż powierzchni. Jeżeli jakakolwiek część naklejki przywrze do folii transferowej, po prostu przestań ciągnąć, cofnij się nieco i dociśnij grafikę do powierzchni na którą wyklejasz. Kontynuuj odklejanie transferu – ostrożnie i powoli.

Podziwianie wspaniałego efektu7. TADAAM!

Właśnie powstało jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki. I choć nie widzimy tego, co zrobiłeś, jesteśmy pewni, że jest wspaniałe. Dobra robota.
* Bąbelki mogą się pojawić na wyklejonej grafice – po prostu weź cienką igłę czy szpilkę i delikatnie nakłuj bąbelek. Ostrożniej wyciśnij nadmiar powietrza rękami. Jeśli masz do czynienia z wielkim bąblem p zrób kilka dziurek zamiast jednej.

Odklejanie starej naklejki od ściany8. NUDA, NOWY WYGLĄD?

Usuwanie naklejki AdGarden jest proste. Podważ jedną krawędź paznokciem i powoli odklejaj ze swojej powierzchni. To tak, jak odklejanie zwykłej naklejki. Jeśli grafik była przyklejona do mniej porowatych powierzchni takich jak szkło lub gładki ront mebli, weź suszarkę – ustaw na małe grzanie i delikatnie podgrzej naklejkę. To osłabi klej i ułatwi robotę. Gotowe!. Czas na nowy AdGarden…

Wszystkie produkty AdGarden są zaprojektowane tak aby mogły być odklejone, dzięki czemu możesz zmienić zdanie w każdej chwili. Niestety po odklejeniu nie mogą być ponownie wykorzystane.
Naklejki AdGarden powinny pozostawić powierzchnię w tym samym stanie, w jakim znajdowała się przed zastosowaniem. Jednak naklejki AdGarden są wrażliwe na działanie ekstremalnych temperatur i bezpośredniego światła słonecznego. Również ze względu na różnice w wykończeniu ścian, AdGarden nie może ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia powierzchni. Przepraszamy.
Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, prosimy o kontakt telefoniczny +48 574 109 227 lub mailowy sklep@adgarden.pl. Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na każde pytanie od poniedziałku do piątku, od 7 rano do 15.

 

JAK WYKLEJAĆ FOTOTAPETY SAMOPRZYLEPNE?

Przed naklejeniem fototapety samoprzylepnej należy sprawdzić, czy odpowiednie fragmenty pasują do siebie wzorem i kolorem. Poniżej instrukcja naklejania fototapety samoprzylepnej.

 

Jakie narzędzia będą potrzebne?

- poziomica

- ostry nożyk

- rakla pokryta filcem

- szmatka

- druga osoba do pomocy :)

 

Przygotowanie pomieszczenia:

Ściany powinny być czyste, równe i suche. Jeżeli są ubytki, powinieneś je wyrównać i wcześniej zaszpachlować. Przetrzeć ścianę mokrą szmatką, aby usunąć kurz i ewentualny pył.

Odczekać chwilkę aż ściana przeschnie.

 

Montaż fototapety samoprzylepnej:

- wyklejanie zaczynamy od środkowego brytu, dokładnie musimy wymierzyć w którym miejscu zaczniemy naklejanie środkowego kawałka fototapety - proponujemy narysować linię ołówkiem (przy pomocy poziomicy)

- UWAGA zaczynamy naklejanie! Odklej ok 20cm papieru podkładowego od górnej części fototapety i zawiń go pod spód. Teraz przyłóż fototapetę do ściany od góry. Poproś drugą osobę, która ci pomaga, aby wygładzała powierzchnię przyklejanej fototapety za pomocą rakli - od środka na zewnątrz, aby wypchnąć pęcherzyki z powietrza. Po przyklejeniu jednej warstwy odwijaj kolejny kawałek papieru podkładowego i wygładzaj powierzchnię.

- kolejne bryty fototapety samoprzylepnej naklejamy w taki sam sposób jak pierwszy, dopasowując grafikę do krawędzi „na styk”

I GOTOWE :) DOBRA ROBOTA!

 

JAK WYKLEJAĆ FOTOTAPETY PRO I NA FLIZELINIE?

Naklejanie fototapety nie jest zadaniem łatwym, dlatego podajemy kilka pomocnych rad, aby wyklejanie fototapety było przyjemnością, a efektem pracy była dobrze wyklejona fototapeta.

 

Jakie narzędzia będą potrzebne?

- wałek do malowania

- gumowy wałek

- poziomica

- klej do fototapet ciężkich – polecamy markę Flugger 377

- ostry nożyk

- wiaderko

- rakla pokryta filcem

- Uni-grunt

- biała szmatka bawełniana

- folia malarska

 

Przygotowanie pomieszczenia:

Ściana powinna być gładka bez zabrudzeń i pozbawiona ubytków. Musimy pamiętać, ze fototapetą nie przykryjemy dużych ubytków i nierówności, ponieważ w efekcie końcowym i tak będą one widoczne.

- zagruntować ścianę

- odczekać 24 godziny aż ściana wyschnie

Przygotowanie fototapety:

- zalecamy dzień wcześniej rozwinąć fototapetę z opakowania

- na podłodze rozłożyć folię malarską

- przed wyklejaniem fototapety należy rozwinąć jej wszystkie części (bryty) i sprawdzić czy nie posiada uszkodzeń, czy rozmiar się zgadza, a wzór jest zgodny z zamówienie

Montaż fototapety PRO:

- wyklejanie zaczynamy od lewego brytu, dokładnie musimy wymierzyć w którym miejscu zaczynamy naklejanie tego kawałka fototapety - proponujemy narysować linię ołówkiem (przy pomocy poziomicy),

- pierwszy bryt rozkładamy grafiką do podłogi. Nakładamy klej za pomocą wałka – ważne aby zrobić to w miarę możliwości szybko i dokładnie, a klej rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni fototapety. Składamy górę i dół tak aby spotkały się pośrodku, ale nie nachodziły na siebie (odczekać 6 min, aby tapeta nasiąknęła klejem),

- UWAGA zaczynamy naklejanie! Boczną krawędź fototapety przykładamy do wcześniej wyznaczonej linii, zaczynając od góry dokładnie i mocno przyciskamy fototapetę za pomocą gumowego wałka, wyciskając bąble powietrza i klej - schodząc w dół. Jeśli pozostaną jakieś bąble wyciskamy je od wewnątrz do zewnątrz za pomocą rakli, a nadmiar kleju który wyciśniemy, przecieramy wilgotną szmatką.

- z kolejnymi brytami postępujemy dokładnie tak samo, pasujemy je do już przyklejonego kawałka „na styk”. Ważne aby dokładnie spasować ze sobą kawałki fototapety krawędź do krawędzi, w ten sposób łącznia będą prawie niewidoczne.

Montaż fototapety na flizelinie:

- postępujemy tak samo jak w przypadku fototapety PRO, jedyna różnica to to, że klej nakładamy na ścianę i od razu można rozpocząć naklejanie

 

Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie www.adgarden.pl


Sprawi nam dużą radość jeśli po zamontowaniu Państwa fototapety na ścianie, będą chcieli Państwo przesłać nam zdjęcia efektu końcowego w celu zamieszczenia fotografii w naszym portfolio.

Zdjęcie prosimy wysłać na adres: sklep(@)adgarden.pl

 


instrukcja montażu naklejek ściennych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Fototapety i naklejki ścienne - sklep AdGarden.pl Lokalizacja: ul. Inflancka 4, Wrocław woj. dolnośląskie Telefon: +48 71 790 51 00
Sklep internetowy od home.pl